Kayseri Evden Eve Nakliyeciler

224

Büyükşehirlerde evden eve taşıma işinin nasıl yapıldığı, sektördeki firma analizi ve doğru seçim önerileri üzerine yeni bir yazı dizisi hazırlamaya karar verdik.

Kayseri’de yaşayanların veya Kayseri’ye taşınacakların gerek şehir içi gerekse şehirlerarası taşınma ihtiyaçlarında günümüz itibariyle Google büyük önem taşımaktadır. “kayseri nakliyat”, “kayseri evden eve nakliyat”, “kayseri nakliyeciler” vb. bir çok anahtar kelime ile başlayan firma bulma süreci kimi zaman üstün körü bir araştırma ile hızlı bir tercih kimi zaman ise detaylı bir araştırma ile doğru firmaya ulaşma şeklinde sonuçlanır.

Öncelikle Google’da hangi anahtar kelime ile arama yaparsanız yapın ilk çıkan sonuçlar doğru sonuçlar şeklinde düşünmeyin. Zira bu sizi büyük hatalar yapmaya itebilir. Muhakkak ilk 5 sayfada benzersiz firmaları bir yere not edin. Bu arada Kayseri yakınlarındaki işletme sonuçları şeklinde çıkan harita verisine kesinlikle güvenmeyin. Google’ın Türkiye’de harita ile firma listeleme algoritması henüz oturmamış, hatta başlangıç aşamasında olup kontrolsüz ve alakasız bir şekilde firma listelemektedir. Harita verilerinde spam yapılmasına izin vermektedir.

Not aldığınız firmalar ile irtibat kurduğunuzda zaten konuşma tarzı ve size yaklaşımı ile birçoğunu daha eleyeceksiniz. Emin olun bu elemeler faydalı olacaktır. Daha sonrasında ise eksper gönderdikten sonra net fiyat vereceğini söyleyen firmaları da eleyeceksiniz. Tabi siz eksper talep etmeyin, çünkü bu sizin isteğinizle olacak bir husus değildir. Akabinde ise eksper yapmaya gelecek firmalar arasında zaten doğru karara varacağınıza eminiz.

Bu noktada sizi düşündürecek tek mesele fiyatlar olacaktır. Kendiniz bu işin maliyetlerinin her nekadar yüksek olduğunu bilseniz de çok düşük fiyatlar almanız kafanızı karıştıracaktır. Kafanız karışmasın, düşük fiyatlar ile yapılan işler ya büyük bir rezalet ve fiyasko ile bitmekte veya diğer firmalardan aldığınız fiyatların 2 katına bitmekte. Bu konunun derinlerine daha sonra ineceğiz ama şu an kesinlikle unutulmaması gereken en önemli nokta düşük fiyatların kafa karıştırmamasıdır.

Kayseri evden eve nakliyatKayseri ev taşıma

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.