Evden Eve Nakliyat’ta Güven

199

Ev taşımacılığında güven fiyattan her zaman önce gelmektedir ve gelmelidir. Ortalama 2500 TL tutarında olabilecek belirli bir taşınma için 1500 TL’nin dahi altına kadar inilerek verilen fiyat acaba ne kadar güvenilirdir? Veya 2500 TL fiyat veren nakliye firması ne kadar güvenilirdir? Güven fiyatlarla mı mukayese edilerek anlaşılacaktır?

Bu soruları cevaplamak tamamiyle nakliyeciler üzerine edinilen tecrübelerle mümkündür. Şöyle ki, böyle bir iş için 1500 TL’nin altına kadar inecek firmaya güvenebilme ihtimali, firmanın gerçekten ciddi iş yapıyor olması ve dönüş işi olarak bunu yapmasıyla mümkündür. Bunun olma ihtimali ise oldukça düşüktür. Fakat olması gerek fiyatı biçen firmaların arasında ciddi firma olma ihtimali yüksektir. Elbetteki hiç birinin garantisi net bir şekilde verilemez fakat birinde mağdur olma ihtimaliniz diğerine göre oldukça azdır, vardır fakat çok daha azdır.

Böyle bir durumda sizce maddi ve manevi çok ağır hasarlar oluşturabilen bu işte bu riski göze almaya değer mi? Müşterilerin gerek parasal durumları gerekse eşyalarına verdiği değer bu işte girişecekleri riski belirleyecek temel unsurlardır. Çoğu vatandaş parasal durumu yetmesine rağmen, eşya taşınmaya bu kadar para mı verilir, param var fakat çok uygun fiyatlar aldım demekte ve gücü yetmesine karşın piyasadaki dengesizliğin mağduru olmaktadır. Yüksek gelen fiyatları kendisine yapılacak olan bir kazıklama operasyonu gibi düşünmektedir. Fakat işin böyle olmadığını maalesef ki taşındıktan sonra görmektedir. Şu da bir gerçek ki taşınma insanoğlunun ömründe fazla tecrübe kazanılacak kadar bir yer kaplamamaktadır. O nedenle bu yanılgıya pek çok kişi düşmektedir.

Bu noktada tavsiyemizdir ki aldığınız yüksek fiyatları kandırmaca olarak görmeyin, eğer maddi gücünüz elveriyorsa diğer riske girmeyin. gönül isterki herkesin gücü yetsin veya fiyatlar gerçekten herkesin gücünün yeteceği düzeyde oluşsun fakat işin maliyeleri gerçekten ağır yükler oluşturuyor ve iyi hizmet almanın bedeli de ağırlaşıyor.

Kayseri evden eve nakliyatKayseri ev taşıma

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.